Szanowni Państwo,
W imieniu Łódzkiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Łodzi mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w VII Konferencji Weterynaryjnej Chorób Małych Zwierząt, która odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2025r w Łodzi.
Ta niezwykła konferencja zgromadzi praktyków z dziedziny weterynarii, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i najnowszymi osiągnięciami.
Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów, nauki i nawiązywania cennych kontaktów z profesjonalistami w weterynarii. Oferujemy Państwu wyjątkowy program, który obejmuje sesje wykładowe i warsztaty praktyczne. Będziecie Państwo mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami przemysłu weterynaryjnego, odwiedzenia stoisk wystawców i nawiązania kontaktów z firmami działającymi w tej branży.
Dodatkowo Nasza konferencja zapewnia doskonałe warunki do integracji i rozwijania relacji ze znajomymi z pracy i studiów. Jesteśmy przekonani, że udział w Konferencji przyniesie Państwu nie tylko nową wiedzę, ale także inspirację do rozwoju zawodowego.
Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji oraz program wydarzenia zostaną Państwu przesłane drogą email z adresu: forvet@izbalodz.pl. To wydarzenie obowiązkowe dla weterynarza, asystenta czy studenta weterynarii. Serdecznie zapraszamy do rejestracji.
Rejestracji można dokonać na stronie forvet24.syskonf.pl
HARMONOGRAM
9.00-10.00 Rejestracja uczestników.
10.00-10.15 Otwarcie VII Konferencji Weterynaryjnej Małych Zwierząt
10.15-11.00 Czy warto rozmawiać z klientem? lek. wet. Bogdan Korczak, Lecznica Weterynaryjna „Pod Koniem”, Łódź
11.15-12.00 Choroby prostaty u psa. prof. dr hab. Wojciech Niżański, Katedra Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu
12.00-12.45 Wady i zalety różnych form antykoncepcji. prof. dr hab. Wojciech Niżański, Katedra Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu
13.00-13.45 Praktyczne podejście do diagnostyki i leczenia padaczki u psów i kotów cz. I lek wet. Konrad Kalisz, Przychodnia Anicura, Łódź
13.45-14.30 Lunch
14.30-15.15 Praktyczne podejście do diagnostyki i leczenia padaczki u psów i kotów cz. II lek wet. Konrad Kalisz, Przychodnia Anicura, Łódź
15.15-16.00 Chirurgia i Ortopedia cz.I. lek. wet. Michał Stelmaszczyk, Przychodnia Weterynaryjna SteelVet, Aleksandrów Łódzki
16.00-16.45 Chirurgia i Ortopedia cz.II. lek. wet. Michał Stelmaszczyk, Przychodnia Weterynaryjna SteelVet, Aleksandrów Łódzki
16.45 Zakończenie Konferencji.
WARSZTATY OKULISTYCZNE
Termin: 11.04.2025
Miejsce: Przychodnia weterynaryjna „Vet Clinic” , ul. Strykowska 49
Prowadząca: dr Agata Grudzień-Stasiak
Program:
9.00-11.00 Anatomia gałki ocznej. Podstawowe testy diagnostyczne.
11.00-11.30 Przerwa kawowa
11.30 -13.30 Diagnostyka owrzodzeń rogówki. Rodzaje i klasyfikacja. Leczenie.
13.30-14.30 Lunch
14.30-15.00 Teoria do części praktycznej.
15.00-17.00 Część praktyczna:
- powierzchowna ( wymazówka, diamond burr) keratektomia kratkowa,
- płukanie kanałów nosowo-łzowych z poszerzeniem ujść,
- fartuch z trzeciej powieki,
- tarsorafia i tymczasowe zespolenie powiek.
- 17.00 – Zakończenie warsztatów.
Ilość uczestników – max. 8 osób.
Koszt uczestnictwa 2.000,0 zł brutto.
Opłata zawiera: udział w części teoretycznej i praktycznej, materiały drukowane, lunch, przerwy kawowe.
Prowadząca:
Dr Agata Grudzień-Stasiak o sobie:
Jestem lekarzem weterynarii specjalizującym się w okulistyce zwierząt towarzyszących.
Po wielu stażach – w Turcji, Anglii i Stanach Zjednoczonych utwierdziłam się w przekonaniu,
że okulistyka jest moim numerem jeden. Po latach mobilnych konsultacji zdecydowałam się
na założenie pierwszej w Łodzi Weterynaryjnej Przychodni Okulistycznej obejmującej
diagnostyczną i chirurgiczną opieką okulistyczną zwierzęta towarzyszące. Oprócz pracy
klinicznej od zawsze mocno leżała mi na sercu edukacja młodych lekarzy, dlatego
utworzyłam internetowy sklep, oferujący e-booki i webinary dla adeptów okulistyki
weterynaryjnej.
WARSZTATY NEUROLOGICZNE
Podstawy neurologii weterynaryjnej dla lekarzy praktyków – Pokonać neurofobię.
Termin: 11.04.2025
Miejsce: Lecznica Weterynaryjna Anicura, ul. Młynarska 29
Prowadzący:
Lek. wet. Konrad Kalisz
absolwent Wydziału Weterynarii w Lublinie z 1996 roku. Po studiach pracował w Klinice Chirurgii Lubelskiego Wydziału Weterynaryjnego na stanowisku asystenta. Od 01.09.1998 jest współwłaścicielem przychodni Animal w Łodzi. Uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chorób psów i kotów oraz radiologii. Specjalizuje się w rozrodzie psów, neurologii psów i kotów oraz chirurgii i neurochirurgii. Jego pasją, obok pomocy cierpiącym zwierzętom są dalekie podróże. Program:
10.00-12.00
Badanie neurologiczne i neurolokalizacja – po co robić i jak interpretować?
12.15-14.00
Analiza chodu – jak odróżnić kulawiznę ortopedyczną od neurogennej i jak odróżnić niezborność od niedowładu?
14.00-14.30
Lunch
14.30-16.30
Najczęstsze neurogenne przyczyny zaburzeń motorycznych u psów i kotów od niezborności do porażeń.
16.30-18.00
Padaczka – najczęstsza choroba neurologiczna psów i kotów. Rozpoznawanie i postępowanie.
Przewidziane interaktywne prezentacje przypadków na filmach oraz badanie pacjentów w przychodni.
Liczba Uczestników – 16 osób
Koszt uczestnictwa 1.200,00 zł. brutto
Opłata zawiera: udział w części teoretycznej i praktycznej, materiały drukowane, lunch, przerwy kawowe, certyfikat.
WYKŁADOWCY
Prof. dr hab. Wojciech Janusz Niżański kierownik Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego
we Wrocławiu Członek Zarządu Towarzystwa Biologii Rozrodu oraz Przewodniczący Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. W 2011 r. został Prezesem European Veterinary Society for Small Animal Reproduction
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Weterynaria Uniwersytetu Przyrodniczego
we Wrocławiu., lider Wiodącego Zespołu Badawczego „InnoWet” UP we Wrocławiu.
Zainteresowania naukowe obejmują techniki wspomagania rozrodu w programach ratowania ginących gatunków zwierząt oraz zagadnienia diagnostyki i terapii zaburzeń rozrodu
w weterynarii. Laureat „Złotego Chirona” za popularyzację nauki w 2018 r.
Autor kilkuset publikacji naukowych i pozycji książkowych. Organizator międzynarodowych kongresów weterynaryjnych i międzynarodowych warsztatów mistrzowskich w weterynarii.
Lek. Wet Konrad Kalisz – absolwent Wydziału Weterynarii w Lublinie z 1996 roku. Po studiach pracował w Klinice Chirurgii Lubelskiego Wydziału Weterynaryjnego na stanowisku asystenta. Od 01.09.1998 jest współwłaścicielem przychodni Animal w Łodzi. Uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chorób psów i kotów oraz radiologii. Specjalizuje się w rozrodzie psów, neurologii psów i kotów oraz chirurgii i neurochirurgii. Jego pasją, obok pomocy cierpiącym zwierzętom są dalekie podróże.
Lek. Wet. Bogdan Korczak – kierownik lecznicy, lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów. “Pod Koniem” od 1985 roku czyli odkąd skończył studia w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (dziś Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Zawodowo interesują go głównie chirurgia, okulistyka i możliwości zastosowania komórek macierzystych. Pozazawodowo – turystyka górska letnia i zimowa. Stan rodzinny: żona i dorosła córka.
lek. wet. Michal Stelmaszyk – chirurg ortopeda, neurochirurg, jeden z najlepszych specjalistów chirurgii ortopedycznej w Polsce. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Obecnie szkoli się głównie na wysoce specjalistycznych kursach zagranicznych u mistrzów chirurgii i neurochirurgii.
Obecnie jest niezależnym specjalistą współpracującym z różnymi klinikami w Polsce, gdzie wykonuje zabiegi o najwyższym stopniu trudności.
Obecnie dr Stelmaszyk wykonuje całe spektrum zabiegów chirurgicznych: od artroskopii, osteosyntez, osteotomie korekcyjne, protezowanie, protezoplastykę rzepki, korekty w przypadku zespołu brachycefalicznego, zabiegi w obrębie żuchwy i szczęki, aż po operacje dyskopatii i zabiegi w obrębie mózgowia.
Posiada niezbędne certyfikaty w zakresie leczenia zwyrodnień i stanów zapalnych stawów
z wykorzystaniem ACS.
Prowadzi szkolenia z chirurgii ortopedycznej dla lekarzy weterynarii a także dzieli się swoją wiedzą
i doświadczeniem podczas kursów z ortopedii psów i kotów dla fizjoterapeutów zwierząt i lekarzy weterynarii pierwszego kontaktu.
Dr wet. Adam Gierulski, studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996r. W 2006 r. ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł specjalisty chorób psów i kotów, zaś w 2012r. – specjalisty radiologa. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca przychodni dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt. Prywatnie uwielbia dobre kino i zimowe szusowanie na nartach, właściciel suni „Bibi”.
Lek. Wet. Daria Jagielska, Przychodnia Weterynaryjna Vet Clinic, Strykowska 49, Łódź, lekarz z krwi i kości, zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro swoich podopiecznych czworonogów, nigdy się nie poddaje i do końca walczy o zdrowie wszystkich pupili, nieustannie dążąca do podnoszenia swoich umiejętności czynnie biorąca udział w szkoleniach , warsztatach, międzynarodowych kongresach weterynaryjnych. Ukończyła studia na jedynym, mającym akredytację europejską, Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, z wyróżnieniem , a także ukończyła studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów.