Regulamin zgłoszeń oraz uczestnictwa w Targach Garden & Murawa Expo

Pole tekstowe: REGULAMIN DLA UCZESTNIKÓW KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH IMPREZ TARGOWYCH ORGANIZOWANYCH EURO - EXPO

I.  Postanowienia ogólne

  1. Przepisy niniejszego Regulaminu obowiązują Wystawców Krajowych  i  Międzynarodowych  Imprez  Targowych i Wystawienniczych organizowanych przez Euro-Expo zwaną dalej Organizatorem.
  2. Postanowienia Szczegółowe oraz Zgłoszenie Udziału część U, S wydawane każdorazowo dla poszczególnych imprez stanowią integralną część niniejszego Regulaminu.

II.  Warunki udziału

  1. Podstawą udziału w imprezie (przyjęcia zgłoszenia i przydzielenia powierzchni wystawienniczej) jest dokonanie następujących czynności:
    1. dostarczenie na adres Organizatora prawidłowo wypełnionego Zgłoszenia Udziału (formularze U, S) w terminie określonym w Postanowieniach Szczegółowych;
    1. Zgłoszenie Udziału winno być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy zgodnie z wpisem w KRS lub wpisem do ewidencji działalności gospodarczej;
    1.   dokonanie przedpłaty w terminie podanym w Postanowieniach Szczegółowych;
    1. dostarczenie wraz ze Zgłoszeniem Udziału kopii aktualnego wypisu z KRS lub zgłoszenia działalności gospodarczej do ewidencji /dotyczy wyłącznie krajowych Wystawców/;
    1. dostarczenie wraz ze Zgłoszeniem Udziału posiadanego numeru VAT EU oraz zaświadczenia o aktywnym płaceniu podatku, potwierdzającego, że firma jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. /dotyczy Wystawców z innych krajów UE/.
    1. Warunkiem udziału w targach jest dokonanie przez Wystawcę wpłaty pełnej należności za udział w targach na konto Organizatora w terminie podanym w Postanowieniach Szczegółowych.
    1. Brak wpłaty należności za udział w targach w terminie podanym w Postano wieniach Szczegółowych, upoważnia Organizatora do odmowy dopuszczenia Wystawcy do udziału w imprezie oraz pozbawia Wystawcę prawa dochodzenia jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu, na co Wystawca wyraża zgodę.
    1. W przypadku wspólnych ekspozycji kilku firm na jednym stoisku należy dokonać zgłoszenia Współwystawców (formularz U). Płatnikiem jest firma podpisująca Zgłoszenie Udziału (formularz U ). Istnieje możliwość fakturowania indywidualnego firm po wcześniejszym podpisaniu przez każdą z firm Zgłoszenia Udziału (formularz U)
    1. Podpisanie Zgłoszenia Udziału stanowi zawarcie umowy najmu powierzchni pomiędzy Wystawcą a Organizatorem oraz definitywne zobowiązanie ze strony Zgłaszającego się do udziału w targach.
    1. W przypadkach szczególnie uzasadnionych Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia Zgłoszenia Udziału.
    1. W przypadku odmowy przyjęcia Zgłoszenia Udziału Organizator zobowiązuje się do pisemnego powiadomienia o tym Zgłaszającego.
    1. Wystawca traci prawo udziału w imprezie w przypadku: a) niedotrzymania pełnych warunków niniejszego

Regulaminu     i      odpowiednich     Postanowień

Szczegółowych,

b) prezentacji towarów nie objętych zakresem towarowym danej imprezy.

  • W stosunku do Wystawcy, który nie uregulował zobowiązań w całości wobec Organizatora i wobec którego toczy się postępowanie likwidacyjne lub postępowanie mające na celu zabezpieczenie roszczeń z tytułu jego niewypłacalności, Organizator zastrzega sobie prawo do jednostronnego rozwiązania umowy najmu oraz prawo do zastawu na rzeczach ruchomych (eksponatach wystawianych przez Wystawcę) należących do Wystawcy, które stanowić będą materialne zabezpieczenie zobowiązań wobec Organizatora. W takim przypadku Wystawcy nie przysługuje prawo do odszkodowania z jakiegokolwiek tytułu.

Na powyższe Wystawca wyraża zgodę.

  1. Organizator zastrzega sobie prawo decyzji o przyznaniu Wystawcy lokalizacji najmowanej powierzchni wystawienniczej. O przydzieleniu lokalizacji decyduje kolejność zgłoszeń oraz warunki techniczne hali. Życzenia wystawców dotyczą dotyczące ce lokalizacji będą uwzględniane lokalizacji będą uwzględniane w miarę posiadanych możliwości.
    1. Zamówienia stoisk w układzie narożnym i trzech stron otwartym będą realizowane w miarę możliwości wynikających z aranżacji miarę możliwości wynikających z aranżacji powierzchni.

III. Warunki płatności

  1. Ceny i warunki płatności za najem powierzchni wystawienniczej ustalane są odrębnie dla poszczególnych targów i są określane w Zgłoszeniu Udziału (formularz U)
    1. W cenę ryczałtową za najem powierzchni niezabudowanej wliczone są następujące usługi:
      1. przygotowanie infrastruktury targów,
      1. projekt architektoniczny i elektryczny
      1. promocja targów w mediach,
      1. reklama wizualna targów na terenie miasta,
      1. druk i wysłanie zaproszeń,
      1. codzienne sprzątanie,
      1. dozór obiektów targowych,
      1. koszty energii elektrycznej i wody.
    1. Przekroczenie terminu płatności podanego w fakturze wystawionej Wystawcy upoważnia Organizatora do obciążenia Wystawcy odsetkami umownymi w wysokości 1% należności faktury za każdy dzień zwłoki.
    1. Ewentualne roszczenia wynikające z realizacji umowy nie zwalniają Wystawcy z obowiązku terminowych płatności.
    1. W razie odmowy przyjęcia Zgłoszenia Udziału, Organizator zwraca Wystawcy wpłaconą kwotę. Wystawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie, na co wyraża on zgodę.
    1. Wystawienie, na polecenie Wystawcy, faktury na osobę trzecią nie zwalnia Wystawcy z obowiązku uregulowania należności objętej fakturą w przypadku odmowy bądź nie dokonania zapłaty przez wskazaną przez niego osobę trzecią.
    1. Opłaty za dodatkowe wyposażenie i inne usługi zlecone przez Wystawcę w trakcie imprezy, rozliczone zostaną po wykonaniu usługi przed zakończeniem Targów w oparciu o ceny podane przez Organizatora.
    1. Przebudowa stoiska wynikająca z zaproponowanej przez Wystawcę zmiany projektu (na 2 dni przed targami) będzie wykonywana na koszt Wystawcy.

IV.   Rezygnacja z udziału w targach

  1. Wystawca może odstąpić od umowy uczestnictwa w targach. Odstąpienie wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
    1. W przypadku odstąpienia Wystawcy od udziału w Targach, w okresie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem, Organizatorowi przysługuje kara umowna w wysokości 30% wartości zamówionej powierzchni wystawienniczej.
    1. Po terminie podanym w pkt. IV.2. Organizatorowi przysługuje kara umowna w wysokości 100% wartości zamówionej powierzchni wystawienniczej.
    1. Organizator ma prawo dokonać potrącenia kary umownej, o której mowa w pkt. IV.2 i IV.3 z przedpłat wniesionych przez Wystawcę.
    1. Złożenie Zgłoszenia Udziału po terminie określonym w Postanowieniach Szczegółowych nie zwalnia Wystawcy z obowiązku wniesienia kary umownej.
    1. Organizator może odstąpić od dochodzenia roszczeń w razie zagospodarowania (sprzedaży) zwolnionej powierzchni.

V.     Usługi techniczne

  1. Budowę i wyposażenie stoiska Wystawca zleca Organizatorowi lub ma obowiązek wykonać na własny koszt i ryzyko.
    1. Wystawca może zlecić Organizatorowi wykonanie usług technicznych w zakresie:
      1. zaprojektowania i zabudowy stoiska,
      1. wypożyczenia mebli i wyposażenia stoiska,
      1. usług plastycznych (kompozycja wystroju stoiska, tablice reklamowe i inne),
      1. instalacji wodno kanalizacyjnej,
      1. instalacji telefonicznej i internetowej
    1. Standardowa zabudowa stoiska określana jest w Postanowieniach Szczegółowych dla danej imprezy.
    1. Warunkiem przyjęcia do realizacji przez Organizatora usług technicznych jest nadesłanie przez Wystawcę prawidłowo wypełnionego Zgłoszenia Udziału (formularz S) podpisanego przez uprawnioną do tego osobę oraz uiszczenie   opłaty

w terminie podanym w Postanowieniach Szczegółowych.

  • Brak pełnej wpłaty należności na konto Organizatora za zlecone usługi zgodnie zamówieniem (formularz) zwalnia Organizatora od wykonania tych usług.
    • Zmiany zabudowy odbiegające od uzgodnionego z Organizatorem projektu będą wykonywane jedynie w ramach możliwości technicznych i organizacyjnych Organizatora. Za wykonanie powyższych zmian Organizator pobierać będzie dodatkową opłatę w wysokości uzgodnionej z Wystawcą.
    • Wystawca ponosi odpowiedzialność za stan wyposażenia stoiska i zobowiązany jest do zapłaty odszkodowania za zniszczony lub zagubiony sprzęt i wyposażenie wg cennika Organizatora.

VI.   Zabudowa stoisk

  1. W przypadku zabudowy powierzchni wystawienniczej we własnym zakresie, Wystawca zobowiązany jest uzgodnić plany zabudowy stoiska oraz przedstawić dokumentację (projekty) architektoniczną, instalacji elektrycznej i wodnej do akceptacji przez Organizatora w terminie podanym w Postanowieniach Szczegółowych. Wystawca jest również zobowiązany do przedstawienia atestów niepalności materiałów użytych do budowy i wyposażenia stoiska.
    1. Wystawca, jeżeli zachodzi taka konieczność, ma obowiązek umożliwić przeprowadzenie przez własne stoisko instalacji stoisk sąsiednich w celu podłączenia do urządzeń technicznych Organizatora (np. rozdzielni elektrycznych, zaworów wodociągowych).
  • Wystawca zobowiązany jest do wskazania w pisemnym zgłoszeniu (formularz S) Realizatora Zabudowy, który będzie wykonywał na jego rzecz zabudowę stoiska.
    • W przypadku zabudowy powierzchni we własnym zakresie, lub zleceniu zabudowy innemu realizatorowi odpowiedzialność za konstrukcję i jej bezpieczeństwo ponosi Wystawca.
    • Realizator Zabudowy, w czasie montażu, wystawy i demontażu ekspozycji, ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo i higienę pracy pracowników wykonujących roboty na terenach wystawienniczych i odpowiadają osobiście za wszelkie wypadki i zagrożenia wynikłe z braku nadzoru lub zaniedbania wymogów i norm bezpieczeństwa pracy.
    • Wszelkie prace budowlano montażowe, elektryczne i wodno kanalizacyjne muszą być prowadzone i nadzorowane przez osoby do tego uprawnione z racji posiadanych kwalifikacji.
    • Konstrukcje powyżej 2,5 m (zabudowa stoisk, elementy wolnostojące i in.) wymagają pisemnej zgody Organizatora. Wymagane są następujące załączniki do projektu stoiska: rysunki i obliczenia statyczne i wytrzymałościowe tych konstrukcji wykonane i podpisane przez uprawnione osoby.
    • W przypadku za budowy własnej Wystawca po jej wykonaniu ma obowiązek przedstawić Organizatorowi protokół pomiarów skuteczności ochrony przeciwpożarowej podpisanej przez uprawnionego elektryka. Brak spowoduje wyłączenie zasilania stoiska.
    • Ściany stoisk oraz inne elementy konstrukcji na granicy stoiska, o wysokości powyżej 2,5 m, zwrócone w stronę stoisk sąsiednich winny być estetycznie i neutralnie wykończone.
    • Wszystkie widoczne płaszczyzny muszą być zagospodarowane. Jeżeli przyznana powierzchnia nie zostanie w trakcie zabudowy stoiska wykorzystana, to za zagospodarowanie widocznych płaszczyzn, graniczących z sąsiadami odpowiada ten Wystawca, który nie wykorzystał przyznanej powierzchni.
    • W przypadku wykonywania zabudowy stoisk w technologii płyt gipsowo kar tonowych, płyt pilśniowych lub wiórowych, podstawowe prace związane z obróbką tych materiałów (cięcie itp.) powodujące duże zapylenie powinny być w miarę możliwości wykonane poza terenami targowymi, w warsztatach do tego celu przeznaczonych. Tak przygotowane materiały powinny być dostarczone w postaci elementów gotowych do zamontowania. Przy wykonywaniu na terenach targowych pozostałych prac powodujących zapylenie należy bezwzględnie stosować elektronarzędzia z pochłaniaczami pyłu.
  1. Prace wykończeniowe powodujące zapylenie powinny być zakończone nie później niż 2 dni przed rozpoczęciem targów, a stoisko i jego otoczenie powinno być oczyszczone przez Realizatora Zabudowy. Niedostosowanie się do powyższego wymogu będzie stanowiło podstawę do przerwania p rac montażowych i wykonania przez Organizatora prac porządkowych na koszt i ryzyko Wystawcy.
    1. Prace związane z budową stoiska powinny być wykonywane wyłącznie w jego obrębie. Prowadzenie tych prac poza obrębem własnego stoiska wymaga zgody Organizatora.
    1. Opieranie wszelkich konstrukcji i elementów zabudowy o sąsiednie stoiska lub istniejącą substancję budowlaną jest zabronione.
    1. Wystawca / Realizator Zabudowy zobowiązany jest oczyścić i uporządkować zajmowaną powierzchnię po demontażu

stoiska (dot. Firm zamawiających powierzchnię niezabudowaną) oraz do wywozu wszelkich elementów zabudowy stoiska na własny koszt, najpóźniej do końca terminu demontażu. W przypadku niewykonania powyższych prac porządkowych w terminie demontażu, Organizator zleca ich wykonanie na koszt i ryzyko Wystawcy.

  1. W czasie montażu i demontażu na terenie hal targowych obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu.
    1. Zabrania się naruszania struktury posadzek, ścian, stropów oraz wprowadzania innych zmian w obiektach targowych (np. klejenie lub malowanie na ścianach i posadzkach, wbijanie gwoździ, haków, wkręcanie wkrętów).

VII.   Organizacja ekspozycji: stoisko i eksponaty

  1. Wystawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za szkody wynikające z funkcjonowania jego urządzeń i pracy jego pracowników w trakcie przygotowania, trwania i likwidacji ekspozycji.
    1. Wystawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone Organizatorowi i innym Wystawcom przez zaangażowanych przez Wystawcę pracowników oraz przez Realizatora Zabudowy.
    1. Wystawca jest zobowiązany zgłosić Organizatorowi zamiar eksponowania na targach ciężkich i wysokogabarytowych eksponatów.
    1. Wystawca zobowiązany jest do zgłoszenia, dostarczenia i późniejszego zabrania eksponatów. Transport, przeładunek, zamontowanie i demontaż eksponatów i innych materiałów na targach Wystawca dokonuje we własnym zakresie.
    1. Organizator zastrzega sobie prawo nieudzielania zgody na wystawianie eksponatów, które uzna za niebezpieczne, bez prawa do odszkodowania dla Wystawcy.
    1. Eksponaty nie mogą by ć umieszczone w ciągach komunikacyjnych, a pokazy sprzętu nie mogą utrudniać i uniemożliwiać bezpiecznego przemieszczania się Wystawców i publiczności.
    1. Niedopuszczalne jest w czasie trwania targów zajmowanie przez Wystawcę powierzchni poza obrębem zamówionego stoiska. W przypadku nie przestrzegania powyższego zapisu Wystawca zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia elementów wykraczających poza obrys stoiska.
    1. W okresie trwania imprezy stoisko powinno mieć ciągłą obsługę i nadzór Wystawcy lub upoważnionego przedstawiciela.
    1. Terminy i godziny otwarcia targów, a także terminy i godziny montażu i demontażu stoisk podane są w Postanowieniach Szczegółowych.
    1. Wystawca zobowiązany jest do obecności na swoim stoisku w godzinach wyznaczonych przez Organizatora w Postanowieniach Szczegółowych, a w szczególności przy zamknięciu i otwarciu terenów targowych.
    1. Wystawca, wykorzystujący na stoisku aparaturę nagłaśniającą, zobowiązany jest zastosować się do sugestii Organizatora dotyczących poziomu hałasu. W przypadku nie dopełnienia tego wymogu Organizator ma prawo odłączyć zasilanie elektryczne na stoisku Wystawcy, bez jakiejkolwiek, wynikającej z tego tytułu, kompensaty strat.
    1. Przekazywanie stoisk Wystawcom korzystającym z zabudowy Organizatora na stępuje w terminie określonym w Postanowieniach Szczegółowych.
    1. Wystawca zajmujący stoisko z zabudową standardową zobowiązany jest zakończyć likwidację stoiska i zdać zajmowaną powierzchnię po przywróceniu jej do pierwotnego  stanu  w  terminie  określonym w Postanowieniach Szczegółowych. Indywidualne

zapotrzebowanie na dłuższy czas likwidacji ekspozycji wymaga uzgodnienia z Organizatorem.

  1. Organizator udostępnia Wystawcy z własną zabudową powierzchnię w obiektach targowych w terminie i godzinach wskazanych w Postanowieniach Szczegółowych. Indywidualne zapotrzebowanie na dłuższy czas realizacji stoiska lub jego demontaż powinno zostać zgłoszone w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem targów i wiąże się z dodatkową opłatą.
    1. Likwidacja ekspozycji i stoiska może nastąpić dopiero po zakończeni u imprezy pod rygorem kary umownej określonej w wysokości 2 000 zł.
    1. Pozostawione bez akceptacji Organizatora elementy zabudowy i wyposażenia stoiska, nieusunięte przez Wystawcę w okresie demontażu, uważa się za mienie porzucone, za które Organizator n ie bierze odpowiedzialności.
    1. Osoby zatrudnione przez Wystawcę do montażu i demontażu stoiska zobowiązane są do posiadania specjalnych identyfikatorów, które należy pobierać w Biurze Targów. Identyfikatory te upoważniają do przebywania na terenie obiektu targowego jedynie w okresie montażu i demontażu stoiska. Organizator ma prawo usunąć z terenów targowych osoby nie posiadające identyfikatorów, a także odmówić wpuszczenia na tereny targowe takich osób. Identyfikatory powinny być wypełnione (imię, nazwisko, nazwa firmy).
    1. Wystawca korzystający z zabudowy Organizatora może dekorować ściany stoiska z zastrzeżeniem, że nie mogą one ulec jakimkolwiek uszkodzeniom (tzn. nie mogą zostać zabrudzone, podziurawione, powycinane, pomalowane, wytapetowane i tp.).
    1. Po zakończeniu targów Wystawca korzystający z zabudowy Organizatora zobowiązany jest oczyścić wszystkie ściany i inne elementy zabudowy swojego stoiska z wszelkich umieszczonych przez niego elementów.

VIII.       Usługi dodatkowe

  1. Wystawca może zlecić Organizatorowi wykonanie usług dodatkowych w zakresie:
    1. rezerwacji miejsc hotelowych,
    1. reklamy w katalogu,
    1. reklamy w radiu targowym,
    1.   organizacji konferencji prasowych i imprez promocyjnych,
    1. serwisu fotograficznego,
    1. obsługi prze z tłumacza, hostessę, personel pomocniczy,
    1. serwisu kwiatowego.
  2. Warunkiem przyjęcia do realizacji przez Organizatora usług dodatkowych jest nadesłanie przez Wystawcę wypełnionego Zgłoszenia Udziału (formularz S i D) podpisanego przez uprawnioną do t ego osobę w terminie podanym w Postanowieniach Szczegółowych.
  3. W przypadku zamówienia przyłącza telefonicznego (formularz S) Wystawca zobowiązany jest pokryć rachunek za przeprowadzone rozmowy telefoniczne.
  4. Organizator zapewnia obecność Rzecznik a Patentowego w czasie Targów.

IX.   Katalog

  1. Organizator zapewnia druk i rozpowszechnienie oficjalnego katalogu imprezy zawierającego alfabetyczny spis Wystawców, ofertę towarową imprezy, dodatkowe informacje handlowe, reklamowe i usługowe.
    1. Każdy Wystawca ma obowiązek odpłatnego umieszczenia wpisu w katalogu i zobowiązany jest do przysłania Organizatorowi treści wpisu do katalogu zgodnie

ze Zgłoszeniem Udziału (formularz D) w nieprzekraczalnym terminie podanym w Postanowieniach Szczegółowych.

  • W przypadku stoisk zbiorowych Najemca stoisk a ma obowiązek podania danych o wszystkich firmach w stoisku zbiorowym (formularz A), oraz dokonania indywidualnych wpisów Współwystawców do alfabetycznego spisu Wystawców w katalogu.
    • Nie przesłanie do Organizatora danych dotyczących obowiązkowego wpisu do katalogu nie zwalnia Wystawcy z zapłaty za ten wpis, który zostanie dokonany przez Organizatora na podstawie danych z formularza zgłoszeniowego.
    • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędy w katalogu wynikające z mylnego lub niepełnego podania informacji lub błędnego jej zredagowania przez Wystawcę.
    • Reklama realizowana przez Wystawcę lub na jego zlecenie wykonywana jest zgodnie z dostarczonymi materiałami na odpowiedzialność i ryzyko Wystawcy.
    • W ramach opłaty za udział w targach Wystawca otrzymuje jeden egzemplarz katalogu Targów.

X.     Zaproszenia, karty wstępu

  1. Do wejścia na teren imprezy upoważnia Wystawcę imienna służbowa karta wstępu. Wystawca ma obowiązek wypełnienia (imię, nazwisko, nazwa firmy) służbowej karty wstępu.
    1. W ramach opłaty za udział w targach Wystawcom przysługują służbowe karty wstępu w ilości określonej w Postanowieniach Szczegółowych oraz identyfikatory na czas przygotowania i likwidacji stoisk zgodnie z zapotrzebowaniem Wystawcy.
    1. Koszty udziału osób zaproszonych i dodatkowej obsługi pokrywa Wystawca wykupując jednorazowe bilety wstępu lub zaproszenia.
    1. Zaproszenia drukowane przez Wystawcę i osoby trzecie nie uprawniają do wejścia na teren Targów.

XI.   Dystrybucja i rozpowszechnianie folderów, materiałów reklamowych, utrwalanie obrazu

  1. Każdy Wystawca ma prawo do reklamowania swoich towarów lub usług w swoim stoisku, pod warunkiem, że nie zakłóca to normalnego toku pracy innych Wystawców.
    1. Fotografowanie, filmowanie, wykonywanie rysunków i inne formy utrwalania obrazu wymagają zgody Organizatora, a jeżeli dotyczą pojedynczych stoisk i eksponatów, wymagają również uprzedniej zgody zainteresowanych Wystawców.
    1. Wystawca nie ma prawa promowania na terenach targowych firm, które nie są uczestnikami targów, oraz produktów, których nie posiada w swojej ofercie.

XII. Ubezpieczenie, ochrona przeciwpożarowa, przepisy porządkowe

  1. Organizator zaleca ubezpieczenie eksponatów i innego mienia przechowywanego i prezentowanego w stoisku o raz personelu, w dowolnej firmie ubezpieczeniowej na koszt i ryzyko Wystawcy.
    1. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione przez Wystawców targów i zwiedzających na terenach targowych przed, po i w czasie trwania imprezy. Na wyłączenie odpowiedzialności Organizatora nie mają

wpływu podejmowane przez niego szczególne środki zabezpieczenia terenów targowych.

  • Wystawca zobowiązany jest do natychmiastowego zgłoszenia Organizatorowi zaistniałej szkody.
    • Wystawca zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania ogólnych przepisów i poleceń w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz zasad porządkowych ustalonych przez Organizatora. W szczególności zabronione jest:
  • palenie tytoniu i używanie otwartego ognia
  • eksploatowanie urządzeń grzejnych takich jak: palniki gazowe, termowentylatory, itp.
  • korzystanie z uszkodzonej lub prowizorycznej instalacji elektrycznej
  • podłączenie do sieci elektrycznej urządzeń o łącznej mocy przekraczającej zgłoszoną Organizatorowi
  • pozostawienie bez dozoru włączonych urządzeń elektrycznych nieprzystosowanych do ciągłej eksploatacji
  • wnoszenie na tereny targowe materiałów łatwopalnych i chemikaliów
  • zastawianie przejść i dojazdów do urządzeń przeciwpożarowych oraz tarasowanie przejść ewakuacyjnych.
    • Wystawca odpowiada za stan bezpieczeństwa pożarowego na wynajętej powierzchni.
    • Wystawca realizujący stoisko w ramach projektu indywidualnego odpowiedzialny jest za jego budowę zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz za bezpieczeństwo ludzi przebywających w nim podczas montażu, demontażu oraz w trakcie trwania Targów.

XIII.Reklamacje, roszczenia, rozstrzyganie sporów

  1. Wszelkie reklamacje Wystawcy winny być zgłaszane pisemnie w terminie do 14 dni od daty zakończenia imprezy.
    1. Spory  pomiędzy  Wystawcami  Zagranicznymi a Organizatorem rozpatrywane będą przez właściwe sądy polskie.
    1. Wszystkie spory mogące wynikać z tytułu niniejszego Regulaminu uczestnictwa w imprezach oraz realizacji usług zleconych pomiędzy Wystawcą a Organizatorem rozstrzygane będą w sposób polubowny, a w razie niemożności takich rozstrzygnięć poddaje się je orzecznictwu właściwych rzeczowo sądów w Łodzi.
    1. W sprawach nie uregulowanych w niniejszym Regulaminie i Postanowieniach Szczegółowych mają zastosowanie przepisy polskiego Kodeksu Cywilnego.

XIV.    Postanowienia końcowe

  1. W przypadku gdyby impreza nie odbyła się z przyczyn zależnych od Organizatora, odpowiedzialność Euro – Expo ograniczy się do zwrotu kwot wpłaconych przez za udział w targach.
  2. Przyjęcie warunków niniejszego Regulaminu następuje z chwilą złożenia przez Wystawcę podpisanego Zgłoszenia Udziału (Umowy).
  3. Regulamin obowiązuje od dnia 1 stycznia 2024 r.

Euro-Expo